8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна гола рослина 15—30 см заввишки а підземними кореневищами І повзучими стеблами. Листки прикореневі, трійчасті, довгочерешкові, біля основи розширені в перетинчасту піхву. Квітки на коротких квітконіжках, білувато-рожеві, зібрані в густі китиці на кінцях безлистих квітконосів. Чашечка 5-зубчаста. віночок 5-лопатевий, лійковидний, із середини вкритий густими довгими війками. Тичинок 5, маточка 1 з 2-лопатевою приймочкою. Плід — майже куляста коробочка. Цвіте в травні — червні. Росте на мохових болотах, багнистих луках, по грузьких берегах річок і озер переважно на Поліссі і в Карпатах, рідше в інших районах.

Латинську назву роду утворено, очевидно, від грецьких слів, що означають болото і квітка. Під такою назвою цю рослину описує давньогрецький ботанік Теофраст. Видова назва походить від латинських слів, що означають три і листковий, і пов’язана з формою листків рослини. Українська і російська назви пов’язані з формою листків, дещо схожих на листки справжніх бобів з родини бобових.

Бобівник — перехреснозапильна рослина. Він має два типи квіток: з коротким стовпчиком і довгими тичинками і, навпаки, з довгим стовпчиком І короткими тичинками, розміщеними нижче від стовпчика. Це явище називається гетеростилією, або різностовп-чатістю. У квітках спочатку достигають приймочки, а потім — пиляки. У погану погоду квітки не розкриваються — відбувається самозапилення.

Бобівник утворює суцільні густі зарості. що, як килим, вкривають поверхню води. На такому килимі оселяються мохи, осоки, під ним ще довгий час зберігається вода.

Бобівник використовують у медицині.

На Україні росте 1 вид бобівника.

Бобівник трилистий, Вахта трехлистная, Трифоль, MENYANTHES TRIFOLIATA L.

Бобівник трилистий, Вахта трехлистная, Трифоль, MENYANTHES TRIFOLIATA L.