8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна волосисто-опушена рослина 20—40(60) см заввишки, з кореневищем. Стебло прямостояче або висхідне. Листки 2-перисто-розсічені. Кошики дрібні — до 0,5 см у діаметрі, зібрані у густі щитковидні суцвіття. Язичкові квітки білі або рожеві, здебільшого їх 5. Листочки обгортки з плівчастою облямівкою. Цвіте з травня до осені. Росте на луках, полях, схилах, у чагарниках, на узліссях, уздовж доріг по всій Україні.

Латинська назва роду походить від імені міфічного героя Ахілла, який нібито першим використав цю рослину для лікування. Видову назву утворено від грецьких слів, що означають тисяча І листок. Звідси і російська назва рослини. Українська назва, мабуть, пов’язана з наявністю в рослині дубильних речовин.

Деревій належить до рослин, які утворюють так звані відьмині кільця, Його кореневища радіусами відходять від материнської рослини і на відстані 15—20 см дають початок новим рослинам. Кільця утворюються після відмирання материнської рослини, яка міститься в центрі кільця.

Деревій як цінна лікарська рослина відомий ще з глибокої давнини. Ефірну олію з деревію застосовують у парфюмерії. Концентрований настій цієї рослини — ефективний засіб для боротьби з попелицями, трипсами, щитівками, павутинним кліщиком тощо. До цвітіння І в сіні добре поїдається тваринами. У посівах стає бур’яном. Використовується у ветеринарії.

На Україні росте 20 видів деревію. З них деревій голий (A. glaberrima Klok.) росте тільки в заповіднику Кам’яні Могили та його околицях. Цей вид підлягає суворій охороні, занесено до Червоної книги УРСР і CPСP.

Деревій звичайний, Тисячолистий, Тысячелистник обыкновенный, ACHILLEA MILLEFOLIUM L.

Деревій звичайний, Тисячолистий, Тысячелистник обыкновенный, ACHILLEA MILLEFOLIUM L.