8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна рослина 30 —80 см заввишки, з повзучим кореневищем і прямо стоячим стеблом, укритим вузькими ланцетними і лінійними листками. Великі (до 4 см завдовжки) квітки зібрані по 2—6 у однобічне китицевидне суцвіття. Віночок ліловий, 5-лопатевий, чашечка 5 роздільна. Тичинок 5, маточка 1 з 3-роздільною приймочкою. Плід — 5-гнізда коробочка. Цвіте в червні липні. Росте у світлих лісах, на галявинах, лісових луках, схилах, у чагарниках по всій Україні, крім південних степових районів.

Латинська назва роду походить від латинського слова, що означає дзвоник, і пов’язана з формою квіток. Видову назву утворено від латинських слів, у перекладі — персик і листок (листки рослини схожі на листки персика).

Дзвоники — перехреснозапильна рослина. Пиляки довгі, на коротких тичинкових нитках, у нижній частині розширених і ввігнутих, з торочками по краях. Між торочками є вузенькі щілини. в які лише бджоли і джмелі можуть просунути свої довгі хоботки і дістати нектар, що міститься в глибині квітки. Квіткові бруньки і бутони звернені вгору, але як тільки квітка розкриється, квітконіжка її загинається донизу, і квітка поникає. Квітка цвіте протягом тижня. Після цвітіння квітконіжка випрямляється, і коробочка спрямовується верхівкою вгору. У коробочці відкриваються дірочки, крізь які висипається насіння. У дощову погоду дірочки закриваються. У квітках нерідко ночують дрібні комахи. Уночі всередині квіток температура вища, ніж температура навколишнього повітря. Дзвоники персиколисті — чудова декоративна рослина. Потребує охорони.

На Україні росте 21 вид дзвоників.

Дзвоники персиколисті, Колокольчик персиколистный, CAMPANULA PERSICIFOLIA L.

Дзвоники персиколисті, Колокольчик персиколистный, CAMPANULA PERSICIFOLIA L.