9 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна рослина з прямостоячим нерозгалу женим стеблом 30 — 100 см заввишки і товстим здерев’янілим кореневищем, зовні темно-червонувато бурим, на поперечному переpiзi рожевувато-бурим. Прикореневі листки великі (4—20 см завдовжки. 1—7 см завширшки). довгасті або видовжено-ланцетні, з клиновидною або дещо серцевидною основою, з довгими крилатими черешками. Верхні листки ланцетні або лінійні, сидячі. Квітки рожеві, зібрані в густий циліндричний колос, який міститься на верхівці стебла. Пелюсток 5, тичинок 5, маточка 1 з трьома стовпчиками. Плоди дрібні, тригранні, коричневі го-ріхи до 4 мм завдовжки. Цвіте в трав ні — червні. Росте на вогких луках, болотах, торфовищах, галявинах заболочених лісів, по берегах річок І струмків на кислих грунтах у лісовій, рідше лісостеповій зонах республіки і в Криму, дуже рідко в степових районах.

Латинська назва роду походить від грецьких слів, що в перекладі означають багато і кут, і пов’язана, очевидно, з будовою стебла. Видова назва утворена від латинських слів, що означають подвійний, закручений і відбивають особливості форми кореневища.

Деякі види цього роду гіркі на смак — звідси українська назва рослини. В українській і російській назвах рослини відбилися особливості будови кореневища: воно або змієподібно скручене, або схоже на зібгану хвостову частину рака.

Гірчак зміїний — цінна дубильна І лікарська рослина. У його кореневищі міститься до 25 % дубильних речовин. Добра медоносна і гарна декоративна рослина.

Гірчак зміїний, Горец змеиный, POLYGONUM BISTORTA L.

Гірчак зміїний, Горец змеиный, POLYGONUM BISTORTA L.