8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна рослина з горизонтальним кореневищем і безлистим довгим стеблом, яке тільки біля основи обгорнуте сірими або червонуватими піхвами. Стебло циліндричне, до 2—3 см завтовшки і 1—4 м завдовжки, темно-зелене. Оцвітина складається з 6 щетинок, 3 тичинок і 1 маточки. Квітки зібрані в бурі колоски, які утворюють волотисте суцвіття. Суцвіття міститься на верхівці стебла, але здається бічним, бо один з двох покривних листків спрямований угору І ніби продовжує стебло. Плід — горіх. Цвіте в червні – серпні. Росте по берегах водойм, у воді по всій Україні.

Латинська назва роду утворена від латинського слова, що означає плести, в’язати (стебла рослини здавна використовують для виготовлення циновок, сумок, кошиків). Видова назва в перекладі з латинської мови — озерний. Комиш часто росте на мілководді. Іноді і в глибших місцях, тому його стебло частково занурене у воду. На значній глибині або коли дуже швидка течія, розвиваються підводні стрічковидні листки. Тонке, але гнучке І міцне стебло комишу протистоїть опору течії. Середина стебла виповнена повітроносною тканиною, що частково потрапляє і в кореневище. Міжклітинні порожнини заповнені киснем, який виділяє рослина. Стебло — орган асиміляції. Листки, що розвиваються біля його основи, швидко відмирають. Верхня частина кореневища, звернена до води, вбирає кисень, а нижня, що численними корінцями прикріплена до дна,— поживні речовини.

Комиш озерний — лікарська, технічна, їстівна рослина. Кореневище багате на крохмаль і цукор. Його можна їсти сирим. Зі стебел добувають целюлозу, а також виготовляють будівельний матеріал — комишит.

На Україні росте 8 видів комишу.

Комиш озерний, Куга, Камыш озерный, SCIRPUS LACUSTRIS L.

Комиш озерний, Куга, Камыш озерный, SCIRPUS LACUSTRIS L.