9 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Однорічна дводомна шорстко-опушена рослина 30/80—150/250 см заввишки. Листки черешкові, пальчасто розсічені, з прилистками. Квітки дрібні, одностатеві. Тичинкові квітки з 5-роздільною оцвітиною І п’ятьма тичинками, зібрані у волотисті суцвіття на кінцях стебел. Маточкові квітки без оцвітини, з однією маточкою в колосовидних пазушних суцвіттях. Тичинкові квітки зацвітають на 4—5 днів пізніше, ніж маточкові. Плоди — дрібненькі, сірі, гладенькі горіхи. Цвіте в червні — серпні. Культивують на городах, полях по всій Україні. Нерідко дичавіє. Батьківщина — Азія, у культурі понад 4000 років. В Європу занесено скіфами.

Латинська назва роду походить від кельтських слів, що в перекладі означають очерет малий. Видова назва в перекладі з латинської мови — «посівна».

Використання конопель як волокнистої рослини пов’язане з внутрішньою будовою їх стебла, з розвитком механічної тканини. Чоловічі екземпляри конопель називаються плоскім ню, а жіночі — матіркою. З плосконі ВИГОТОВЛЯЮТЬ ВОЛОКНО ВИЩОЇ ЯКОСТІ, ніж з матірки. Крім того, коноплі — жироолійна, лікарська і кормова рослина. Насіння містить до 35 % жирної олії, 25 % білків, каротин та Інші речовини. З насіння конопель добувають олію, яку споживають, використовують у миловарінні та лакофарбові й промисловості. Коноплі належать до медоносів; бджоли збирають з них пилок. Отруйні для коней.

На Україні як бур’ян ростуть коноплі дикі, які відрізняються від конопель посівних плодами, що мають на своїй поверхні мармуровий малюнок на відміну від сірих гладеньких плодів конопель посівних.

Коноплі посівні, Конопля посевная, CANNABIS SATIVA L.

Коноплі посівні, Конопля посевная, CANNABIS SATIVA L.