8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна притиснуто-опушена рослина 30—70 см заввишки. Стебла прямостоячі, вгорі галузисті. Нижні листки видовжено-лопатеві; верхні — вузьколінійні. Квітки зібрані в рідкі суцвіття. Чашолистків і пелюсток по 5. Кожна пелюстка до 2,5 см завдовжки, глибокорозсічена на 4 частки. Цвіте у червні — серпні. Росте на вологих луках, болотистих місцях поодиноко або групами по всій Україні.

Латинська назва роду походить від латинського слова, що в перекладі означає корона (квітка рослини схожа на корону). Видова назва складається з двох латинських слів, що перекладаються як «квітка зозулі». Українська назва — дослівний переклад з латинської мови.

На стеблі коронарії (у вузлах) є краплини рідини, схожої на піну. Якщо обережно здути рідину із стебла, на ньому можна побачити маленьку зелену личинку пінявки — дрібної комахи, яка виділяє рідину і в ній живе. Запилюється коронарія зозуляча нічними метеликами і бджолами, які прилітають до неї за нектаром і пилком.

Чудова декоративна рослина. На луках часто росте великими ділянками, які справляють незабутнє враження під час масового цвітіння.

На Україні росте ще коронарія шкіряста — багаторічна рослина, опушена м’якими білими волосками, з великими поодинокими червоними квітками, яку часто вирощують у культурі. Культивують ще коронарію халцедонську (С. chalcedonica L.), квітки якої здебільшого червоні.

Коронарія зозуляча, Зозулин цвіт, Горицвет кукушкин, CORONARIA FLOS-CUCULI (L.) A. BR.

Коронарія зозуляча, Зозулин цвіт, Горицвет кукушкин, CORONARIA FLOS-CUCULI (L.) A. BR.