8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна кореневищна м’якоопушена рослина з тонким кволим стеблом 15—50 см заввишки, ніжними суцільними листками і ясно-голубими квітками, зібраними в суцвіття — завійки. Чашолистків, пелюсток і тичинок по 5, маточка 1. Плід при достиганні розпадається на 4 трикутно-яйцевидних блискучих частки. Цвіте в травні — вересні. Росте на вогких місцях по берегах водойм, на вологих луках, болотах на Поділлі, Поліссі, в лісостеповій зоні, на півночі степової, на півдні — рідко.

Латинську назву роду утворено від латинських слів, що означають миша і вухо. Видова назва перекладається з латинської мови — болотна і відображає особливості місцезростання рослини.

Незабудка — перехреснозапильна рослина. Для її квіток характерна гетеростилія, або різностовпчатість. Коли комаха прилітає за нектаром на квітку, в якої пиляки розміщені вище маточки, вона обов’язково вимазується пилком, намагаючись проникнути вглиб квіткової трубки, де міститься пожива. Перелетівши на квітку, у якої пиляки містяться нижче маточки, комаха струшує пилок на приймочку. Одночасно, проникаючи на дно трубки за повою порцією нектару, вона вимазується пилком уже коротких тичинок, який потім і переносить на квітку з коротким стовпчиком.

Біля входу в зів віночка міститься 5 жовтих лусочок, які яскраво виділяються поряд з голубими пелюстками і роблять квітку примітнішою для комах-запилювачів. Крім того, лусочки виконують ще одну важливу функцію: під час дощу або коли випадає роса, вони щільно стуляються і захищають пилок і нектар від зволоження й намокання.

Незабудка болотна — чудова декоративиа рослина.

На Україні росте 19 видів незабудки.

Незабудка болотна, Незабудка болотная, MYOSOTIS PALUSTRIS L.

Незабудка болотна, Незабудка болотная, MYOSOTIS PALUSTRIS L.