8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна рослина 20—25(50) см заввишки із шишковидно-потовщеними коренями. які називаються бульбокоренями. Листки 2—4-перисто-розсІчені, з лінійно ни іконидними частками. Квітки поодинокі, великі — до 8 см у діаметрі. Пелюсток 5—8(10), криваво-червоних. Тичинки численні з жовтими пиляками І пурпуровими нитками. Маточок 2—6. Плоди — повстисто-оиушені багатолистлнки. Цвіте в квітні — травні. Росте в степах, на степових схилах, узліссях і яйлах у районах лісостепової і степової зон і в Криму.

.Читинська назва роду походить від імені лікаря Пеона — учня славнозвісного Ескулапа (грецька міфологія. Видова назва перекладається з латинської мови як тонколиста.

Півонія звичайно росте куртинка-ми. Розмножується кореневищами і насінням. Надзвичайно декоративна рослина. Під час цвітіння степові ділянки, на яких вона росте, справляють незабутнє враження. Але тепер масове цвітіння цієї рослини можна побачити тільки в степових заповідниках і малодоступних місцях Криму. Через розорювання степів та хижацьке винищення півонії на букети рослина стала рідкісною, її занесено до Червоних книг СРСР і УРСР. Має лікувальні властивості.

У Кримських горах трапляється півонія даурська (P. daurica Andr.) з бузково-рожевими або пурпуровими квітками і 2-трійчастими листками, частки яких широкоовальні. її також занесено до Червоних книг СРСР і УРСР.

У культурі вирощуються різноманітні сорти І форми півонії, виведені в результаті схрещування та селекційної роботи.

На Україні росте в дикому стані 2 види півонії.

Півонія тонколиста, Пион тонколистный, PAEONIA TENUIFOLIA L.

Півонія тонколиста, Пион тонколистный, PAEONIA TENUIFOLIA L.