9 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Однорічна рослина 30—60 см заввишки, з тонким коренем і прямостоячим відстовбурчено-щетинистим розгалуженим стеблом. Нижні листки ліровидні. верхні — цілісні, нерівномірно зубчасті. Чашолистки притиснуті до пелюсток, пелюстки сірувато-жовті, нерідко світло-фіолетові, з темними жилками. Плоди — циліндричні, нерозкривні, з добре помітними перетяжками стручки, які, достигаючи, розпадаються на 5—8(11) однонасінних члеників. Цвіте в червні — серпні. Росте як бур’ян на полях, городах, уздовж доріг переважно на кислих фунтах по всій Україні.

Латинська назва роду походить від грецьких слів, що означають легко рости. Видова назва перекладається з латинської мови як подібний до редьки.

Розмножується насінням, яке після достигання залишається в члениках стручка. Проростає насіння на другий рік з глибини до 6 см. У глибших шарах грунту воно може зберігати схожість до 10 і більше років. Одна рослина утворює; від 160 до 2500 насінин. Засмічує не тільки грунт, а й зерно, від якого важко відокремлюється, бо майже не відрізняється за розмірами, знижує якість муки і знецінює її.

Редька дика — злісний бур’ян, особливо в посівах зернових, де споживає поживних речовин у кілька разів більше, ніж культурні рослини, але водночас добра медоносна рослина. Родоначаль ниця редьки посівної (R. sativus L.) — чудової салатної рослини, відомої із сивої давнини.

У насінні редьки дикої міститься до 50 % жирної олії, придатної для їжі, використовують олію також і в миловарінні. Починаючи з фази цвітіння, рослина стає отруйною для худоби.

На Україні росте 4 види редьки.

Редька дика, Редька дикая, RAPHANUS RAHPANISTRUM L.

Редька дика, Редька дикая, RAPHANUS RAHPANISTRUM L.