8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна нещільнодерниста рослина з коротким кореневищем. Стебла до 25 —100 см заввишки, з цибулиновид-ним потовщенням біля основи, густо вкриті плоскими шорсткими листками. Листки світло-зелені, широкі, язичок великий. На верхівці стебел — щільні циліндричні волоті з дрібних одноквіткових колосків. Такі суцвіття називаються султанами. Колоскові луски плівчасті, стиснуті з боків, на кінці звужені в коротенькі остюки. Пиляки фіолетові . Цвіте в червні-липні. Росте на заплавних луках і лісових галявинах по всій Україні, крім південних степових районів.

Латинську назву роду утворено від давньогрецької назви рослини. Українську і російську — рослина дістала на честь Тимофія Ганзена, який уперше звернув увагу на її корисні властивості. Видова назва походить від латинського слова, що в перекладі означає лучна.

У тимофіївки гілочки суцвіття зростаються з головною віссю, тому, коли суцвіття згинати, воно зберігає циліндричну форму. Зацвітає рано-вранці, пилити починає між 7-ою і 8-ою годинами. Іноді спостерігається додаткове вечірнє цвітіння. Окреме суцвіття цвіте 3—10 днів.

Одна з кращих кормових трав. Часто вирощується в культурі у суміші з інтими кормовими рослинами (особливо конюшинами) І в чистих посівах. У культурі нерідко дає два укоси на рік. У травостої тримається 4—8 (іноді до десяти і більше) років, але високі врожаї дає тільки в перші 4 роки. Любить вологу, тому значно краще росте в заплавах. На Україні росте 9 видів тимофіївки.

Тимофіївка лучна, Тимофеевка луговая, PHLEUM PRATENS L.

Тимофіївка лучна, Тимофеевка луговая, PHLEUM PRATENS L.