8 years ago
No comment

Sorry, this entry is only available in
Ukrainian
На жаль, цей запис доступний тільки на
Ukrainian.
К сожалению, эта запись доступна только на
Ukrainian.

Багаторічна щільнодерниста рослина. Величезна кількість щетиновидних, звивистих, згорнутих уздовж сизих листків створює густу щітку до 10 см у діаметрі. Але плідних пагонів небагато. Вони заввишки 20—25 см і закінчуються вузькою волоттю з досить великих 5—6-квіткових колосків. Нижня квіткова луска з остюком 4—7 мм завдовжки. Плід — зернівка. Цвіте в травні — червні. Росте на ущільнених грунтах на степах, сухих луках, сухих сонячних схилах, кам’янистих місцях по всій Україні.

Латинську назву роду утворено від кельтського слова, що означає їжа; цю назву рослина дістала за чудові кормові якості. Видова назва в перекладі з латинської” мови — борозниста (краї листка згорнуті уздовж, між ними утворюється борозенка).

Костриця має добре розвинену кореневу систему, основна маса коренів якої міститься на глибині 20 см, але частина коренів проникав вглиб на 80—100 см і глибше, що є пристосуванням до життя на сухих місцезростаннях. Розмножується насінням і вегетативно. Центральні пагони поступово відмирають, а на периферії наростають нові. Поступово стара дерновина розпадається на кілька нових.

Костриця цвіте від 16-ої до 18-ої години, кожна волоть цвіте 2—3 дні.

Рослина посухостійка. Листки вузькі, із загорнутими краями і восковим нальотом, що є пристосуванням до життя в умовах посухи. Ще одне пристосування до несприятливих умов — літній період спокою, яким характеризується типчак.

Типчак — один з головних компонентів степових рослинних угруповань. Прекрасна пасовищна рослина.

На Україні росте 25 видів типчака.

Типчак, Костриця борозниста, Овсяница бороздчатая, Типчак, FESTUCA SULCATA (HACK.) NYM.

Типчак, Костриця борозниста, Овсяница бороздчатая, Типчак, FESTUCA SULCATA (HACK.) NYM.