6 років тому
Немає коментарів

Дворічна рослина 25—100 см заввишки. Стебла прямостоячі, угорі розгалужені , голі, із сизою поволокою, вкриті листками. Нижні листки майже серцевидні, на довгих черешках, зарубчасті; верхні — трикутні, виїмчасто-зубчасті. Квітки білі, дрібні, 4— 7 мм завдовжки, зібрані в щільні китиці, які з розпусканням квіток видовжуються. Плоди — голі довгі тонкі стручки на коротких товстих ніжках. Цвіте в квітні — червні. Росте як бур’ян на пухких грунтах у листяних лісах, чагарниках, садах, на затінених місцях по всій Україні, у Криму — тільки в горах.

Латинська назва роду походить від кельтського слова, що означає пекучий (розтерті листки рослини пекучі на смак). Видова назва в пере кладі з латинської мови — черешковий. Українська і російська назви пов’язані зі смаковими властивостями рослини.

Кінський часник черешковий росте в місцях, де завжди достатньо вологи. На ньому майже немає опушення, листки великі, тонкі і м’які. Зірвана рослина швидко в’яне.

Специфічний часниковий запах рослини зумовлений наявністю у ній гірчичної олії. У листках є білки, вуглеводи, мінеральні речовини, вітамін С, каротин. Ось чому їх вживають як салатну зелень. З цією метою у Франції рослину вирощують у культурі. Особливо гострий смак має насіння, в якому міститься близко ЗО % гірчичної олії. У деяких країнах є замінником гірчиці. Для тварин отруйний. Якщо худоба споживає цю рослину, її молоко набуває часникового запаху та їдкого смаку і стає непридатним для їжі.

На Україні росте 1 вид кінського часнику.

Кінський часник черешковий, Чесночница черешчатая, ALLIARIA PETIOLATA (BIEB.) CAUARA ET GRANDE

Кінський часник черешковий, Чесночница черешчатая, ALLIARIA PETIOLATA (BIEB.) CAUARA ET GRANDE