5 років тому
Немає коментарів

Багаторічна рослина. Стебло прямостояче, заввишки 15—20 см, коричнювато-зелене, густо вкрите вузькими зеленими листочками-філоїдами, які розміщуються по спіралі. Коренів немає; їх функцію виконують ризоїди — кореневидні вирости, що мають вигляд тонких ниток. Розмножується спорами, які утворюються у коробочках. В молодому віці коробочки прикриті ковпачком. Росте у тінистих вологих і мішаних лісах, на луках, болотах по всій Україні.

Латинська назва роду походить від грецьких слів, що в перекладі означають багато волосся. Видова назва пов’язана, очевидно, з тим, що рослина утворює густі дернини.

Мохи — єдині представники вищих рослин, у циклі розвитку яких переважає гаметофіт, або заросток (завжди підземний),— покоління рослин, що створює органи статевого розмноження, а спорофіт — безстатеве покоління — живе на гаметофіті і являє собою коробочку з ніжкою.

Листок має своєрідну будову: по краю його пластинки міститься один шар клітин, а в центрі — кілька шарів, але вони не поділяються на губчасту і стовпчасту тканини, як у квіткових рослин. Функцію фотосинтезу в такому листку виконують так звані асимілятори — пластинчасті вирости на верхній частині листка, які складаються з одного шару клітин з хлорофіловими зернами.

Мохи вбирають воду переважно листками. Ніяких пристосувань до захисту від випаровування вони не мають, тому можуть висихати при нестачі вологи до повітряно-сухого стану. Коли настають сприятливі умови, мохи знову відновлюють нормальні процеси життєдіяльності. Ця біологічна особливість зумовлює те, що мохи зелені і влітку, і взимку.

Політрих звичайний. Зозулин льон. Политрих обыкновенный. Кукушкин лен. POLYTRICHUM COMMUNE L.

Політрих звичайний. Зозулин льон. Политрих обыкновенный. Кукушкин лен. POLYTRICHUM COMMUNE L.