7 років тому
Немає коментарів

Багаторічна рослина з довгим розгалуженим кореневищем і тонким стеблом 1—6 м завдовжки, яке густо вкрите листками. Листки стеблообгортні, округлі або довгасто-яйцевидні, трохи хвилясті по краю. Квітки без оцвітини, зібрані у колосовидні суцвіття. Тичинок і маточок по 4. Плоди — горішки. Цвіте в червні —липні. Росте на глибині 4—5 м в стоячих і повільно текучих водоймах по всій Україні, часом утворюючи справжні підводні луки.

Латинська назва роду утворена від грецьких слів, що означають річка і спорідненість, І пов’язана зі способом життя рослини. Видова назва походить від латинського слова, у перекладі — пронизанолистий (відбиває особливості будови листків).

Рдесник прикріпляється до дна водойми коренями, але з часом нерідко відривається від грунту і плаває під водою. Листки і стебло зеленувато-буруваті, ніби вкриті якоюсь брудною поволокою, шорсткі на дотик. Як і інші підводні рослини, рдесник вбирає поживні речовини з води всією поверхнею тіла, при цьому на листках поступово осідають солі кальцію, утворюючи вапняний наліт. Стебла нахилені в бік течії. Чим течія швидша, тим більше витягується стебло в горизонтальному напрямі. Цвіте під водою. На початку цвітіння квітконоси виринають з води і виносять колосовидні суцвіття з дрібних непоказних квіток, які запилюються вітром. Після запилення квітконоси знову занурюються у воду, там і достигають плоди. Рід рдесник дуже давній. Викопні рештки його представників відомі ще з крейдяного періоду.

На Україні росте 17 видів рдесника.

Рдесник пронизанолистий, Рдест пронзеннолистный, POTAMOGETON PERFOLIATUS L.

Рдесник пронизанолистий, Рдест пронзеннолистный, POTAMOGETON PERFOLIATUS L.