(УВАГА!!! ДАНА КНИГА МІСТИТЬ ЕЛЕМЕНТИ КОМУНІСТИЧНОЇ ПРОПАГАНДИ)

Михайло Петрович Лазарєв

Михайло Петрович Лазарєв

Михайло Петрович Лазарєв наро­дився 3 листопада 1788 р. в сім’ї дворянина (у Владимирській губ.). У 1803 р. Лазарєв закінчив Морський корпус. Для удосконалення своїх знань він протягом 5 років плавав на англійських суднах.

З 1808 по 1813 рік він плавав на різних вітчизняних кораблях.

У 1813 р. Лазарева призначають команди­ром корабля «Суворов», який вирушив у кру­госвітню подорож з метою відвідання берегів Аляски.

Це завдання Лазарєв виконав блискуче, провівши невелике парусне судно у важких умовах океанських штормів, тропічної спеки, злив і майже полярної зими.

Другу велику подорож Михайло Петрович здійснив разом з Беллінсгаузеном в Антарк­тику в 1819—1821 pp. (див. статтю «Беллінгс­гаузен», стор. 59).

У 1822 —1825 pp. Лазарєв здійснив круго­світню подорож, командуючи фрегатом «Крей­сер».

Карта подорожей М.П. Лазарєва

Карта подорожей М.П. Лазарєва

У 1827 р. Лазарєв брав участь у Наваринському бою з турецько-єгипетським флотом, командуючи кораблем «Азов». За відвагу, хоробрість і мужність, проявлені у боях, його нагородили орденом і присвоїли чин контр-адмірала.

Пізніше Нахімов писав про Лазарева: «Я досі не знав ціни нашому капітану. Потрібно було на нього дивитися під час бою, з якою розсудливістю, якою холоднокровністю він скрізь розпоряджався. Але у мене не вистачає слів описати всі його похвальні діла і я смі­ливо впевнений, що російський флот не мав подібного капітана».

В 1833 р. Лазарєва призначають головнокомандуючим Чорноморського флоту. На цій посаді Лазарев був 18 років — до самої смерті; цей період називають «Лазаревською епохою», настільки великий позитивний вплив мала діяльність Лазарєва на розвиток російського флоту.

Лазарєв виховав відомих усьому світові флотоводців: Нахімова, Корнілова, Істоміна.

В 1842 р. Лазарев став адміралом.

Помер Лазарєв 11 квітня 1851 р.

Лазарєв був почесним членом Російського Географічного товариства.