Василь Васильович Юнкер
(УВАГА!!! ДАНА КНИГА МІСТИТЬ ЕЛЕМЕНТИ КОМУНІСТИЧНОЇ ПРОПАГАНДИ)
Василь Васильович Юнкер — видатний російський мандрівник і дослідник Африки.
В 1875 р. Юнкер здійснив велику подорож по Лівійській пустині. В 1876 р. він відвідав Англо-Єгипетський Судан і перший з європейців піднявся вгору по річці Барака, побував у місті Кассала та в столиці Судану — Хартум. Згодом В. В. Юнкер зробив велику подорож у глибину екваторіальної Африки (1877—78 pp.); тут він відвідав район вододілу між Нілом і правими притоками р. Конго. Із своїх подорожей В. В. Юнкер привіз багаті етнографічні колекції, які зберігаються в Ленінградському музеї етнографії Академії наук СРСР.
У 1879 р. В. В. Юнкер знову вирушає до Африки. Він перший дослідив р. Уеле і довів, що вона є частина р. Убанги (притоки Конго), а не впадає в озеро Чад, як гадали раніше.
Протягом кількох років В. В. Юнкер подорожував по важкодоступних районах екваторіальної Африки. Тут у цей час відбувалися повстання релігійно-політичної секти мусульман-махдистів, які відрізали Юнкера від усього світу. Всі спроби відшукати Юнкера були марні.
Тільки в 1887 p., тобто через 7 років, В. В. Юнкер повернувся в Суец. Всі колекції цієї чудової подорожі загинули, і лише щоденники, які збереглися, дали йому можливість обробити зібраний багатющий географічний, картографічний і етнографічний матеріал.
Останні роки свого життя Юнкер присвятив опрацюванню своїх щоденників. Він підготував і випустив у світ свою класичну працю «Путешествия по Африке в 1875—1886 гг.» в 3-х томах.