(УВАГА!!! ДАНА КНИГА МІСТИТЬ ЕЛЕМЕНТИ КОМУНІСТИЧНОЇ ПРОПАГАНДИ)

Василь Васильович Юнкер

Василь Васильович Юнкер

Василь Васильович Юнкер — видатний російський мандрівник і дослідник Африки.

В 1875 р. Юнкер здійснив велику подорож по Лівійській пустині. В 1876 р. він відвідав Англо-Єгипетський Судан і перший з євро­пейців піднявся вгору по річці Барака, по­бував у місті Кассала та в столиці Судану — Хартум. Згодом В. В. Юнкер зробив велику подорож у глибину екваторіальної Африки (1877—78 pp.); тут він відвідав район водо­ділу між Нілом і правими притоками р. Конго. Із своїх подорожей В. В. Юнкер привіз багаті етнографічні колекції, які зберігаються в Ленінградському музеї етнографії Академії наук СРСР.

У 1879 р. В. В. Юнкер знову вирушає до Африки. Він перший дослідив р. Уеле і довів, що вона є частина р. Убанги (притоки Конго), а не впадає в озеро Чад, як гадали раніше.

Протягом кількох років В. В. Юнкер подо­рожував по важкодоступних районах еква­торіальної Африки. Тут у цей час відбувалися повстання релігійно-політичної секти мусуль­ман-махдистів, які відрізали Юнкера від усього світу. Всі спроби відшукати Юнкера були марні.

Карта подорожей В.В. Юнкера у Африку

Карта подорожей В.В. Юнкера у Африку

Тільки в 1887 p., тобто через 7 років, В. В. Юнкер повернувся в Суец. Всі колекції цієї чудової подорожі загинули, і лише щоден­ники, які збереглися, дали йому можливість обробити зібраний багатющий географічний, картографічний і етнографічний матеріал.

Останні роки свого життя Юнкер присвя­тив опрацюванню своїх щоденників. Він під­готував і випустив у світ свою класичну працю «Путешествия по Африке в 1875—1886 гг.» в 3-х томах.