1 год назад
Нету коментариев

Sorry, this entry is only available in
Украинский
На жаль, цей запис доступний тільки на
Украинский.
К сожалению, эта запись доступна только на
Украинский.

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Волинська область порівняно небагата на родовища ко­рисних копалин. Тут відомі кам’яне вугілля, торф, сировина для випа­лювання вапна, цементу, цегельно-черепична сировина, будівельні та баластні піски, гончарні глини тощо. Виявлено у області ряд структур, перспективних на відкриття нафтових та газових родовищ.

Кам’яне вугілля залягає у південно-західній частині області. Тут розташоване Нововолинське родовище Львівсько-Волинського кам’яно­вугільного басейну. Перші шахти басейну були закладені у 1950 р.

У надрах Волині виявлені запаси торфу, пов’язані переважно із заплавами та першими надзаплавними терасами Прип’яті, Стоходу, Турії, Стиру та їх приток.

Цементна сировина та сировина для випалювання вапна спостері­гаються у Волинській області у вигляді крейдово-мергельних порід верхньої крейди.

Як цегельно-черепична сировина на Волині використовуються еоло­во-делювіальні леси (м. Горохів, смт. Локачі, м. Нововолинськ та ін.), алювіальні лесовидні породи з прошарками та лінзами пісків (міста Луцьк, Берестечко та ін.), озерно-льодовикові суглинки та супіски (м. Ковель) та інші генетичні типи порід. Основна кількість запасів цегельно-черепичної сировини розташована у південній частині облас­ті, де майже всюди на поверхні залягають леси та лесовидні породи.

Будівельні та баластні піски дуже поширені у північній (поліській) частині області. їх родовища пов’язані переважно з водно-льодовикови­ми відкладами (озами, зандрами), які розташовані у багатьох районах області і інтенсивно розробляються.

Гончарні глини трапляються у вигляді малопотужних лінз та про­шарків серед відкладів палеогену на дрібних ділянках і промислового значення не мають.