6 лет назад
Нету коментариев

Sorry, this entry is only available in
Украинский
На жаль, цей запис доступний тільки на
Украинский.
К сожалению, эта запись доступна только на
Украинский.

For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Українська РСР займає південний захід Східно-Європейської рівнини, Українські Карпати та Кримські гори. На півдні Україна омивається Чорним і Азовським морями. З заходу на схід територія її простягається від 22 до 40° с. д. на 1300 км та з півночі на пів­день від 52 до 45° пн. ш. майже на 900 км. Крайніми пунктами території Української РСР є: на півночі — с. Мурав’ї у Чернігівській області, на півд­ні — мис Сарич на Кримському пів­острові, на заході — м. Чоп, па сході — селище Мілове у Ворошиловградській області.
Площа Української РСР становить 603,7 тис. км2. За розмірами території республіка займає в СРСР третє міс­це (після РРФСР і Казахської РСР). Площа її трохи перевищує площу най­більшої країни Західної Європи — Франції.
Українську Радянську Соціалістич­ну Республіку було проголошено у гру­дні 1917 р. внаслідок перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції. За Радянської влади українські землі воз­з’єднані в єдину соціалістичну держа­ву: в 1939 р. до складу УРСР ввійшли західноукраїнські землі, в 1940 р.— Північна Буковина і південні райони Бессарабії, в 1945 р.— Закарпатська Україна. На честь 300-річчя возз’єд­нання України з Росією у 1954 р. Укра­їнській РСР передано із складу РРФСР Кримську область. В Українській РСР тепер живуть понад 50 млн. чол. населення (65% міського, 35% сіль­ського) .
Українська РСР межує з Ростов­ською, Воронезькою, Бєлгородською, Курською і Брянською областями РРФСР на сході і північному сході. Ця межа проходить від узбережжя Таган­розької затоки Азовського моря на пів­нічний схід до Донецької височини і р. Сіверського Дінця; далі вона прохо­дить через південно-західні відроги Середньоросійської височини. На пів­ночі УРСР межує з Білоруською РСР по Поліській низовині. На заході і пів­денному заході межі Української РСР збігаються з державним кордоном СРСР з Польською Народною Респуб­лікою, Чехословацькою Соціалістичною Республікою, Угорською Народною Ре­спублікою, Соціалістичною Республі­кою Румунією. На південному заході УРСР межує з Молдавською РСР. Гео­графічне положення Української РСР сприятливе для економічних і культур­них зв’язків з братніми союзними рес­публіками, для розвитку міжнародних відносин з країнами Європи та інших континентів. Через порти УРСР на Чорному і Азовському морях СРСР здійснює широкі економічні зв’язки з країнами Європи, Азії, Африки та Аме­рики. По території України проходять трансєвропейський нафтопровід і газо­провід, лінії високовольтних електро­передач, електрифіковані залізниці, що сполучають СРСР з соціалістичними країнами Європи.